Masz pytania o kursy lub szkolenia? Zadzwoń 502 56 86 26 lub napisz biuro@akademiaflirtu.pl

7 powodów, dla których podryw na kasę i status jest złym pomysłem

7 powodów, dla których podryw na kasę i status jest złym pomysłem

Wstęp

Podryw na pieniądze to temat, który zawsze budzi emocje. Czy jest to ma sens? Czy jest skuteczne? Czy tak naprawdę warto? Wielu mężczyzn uważa, że to jest najprostszy i najszybszy sposób na zdobycie atrakcyjnej partnerki. Ale czy na pewno?

Prawda jest taka, że podryw na pieniądze to droga pełna pułapek. To forma samooszukiwania, bo kupujemy kogoś, kto ma za zadanie udawać, że kocha nas i jesteśmy dla niego atrakcyjni. To zupełnie jak mieć przyjaciół, którzy są z Tobą dlatego, że jesteś bogaty i wpływowy.

Nie będę w tym artykule poruszał tematu moralności, bo to kwestia indywidualna. Oczywistym jest też, że pieniądze i status zawsze grają jakąś rolę, ot choćby z przyczyn praktycznych, bo jak założyć rodzinę z nieodpowiedzialnym i nieogarniętym mężczyzną, którego trzeba będzie utrzymywać? Oczywiste też, że można swój status wykorzystać jako dodatkowy plus, ale Brad Pitt nie chciałby być z kimś tylko dlatego, że jest sławnym Bradem Pittem. 😉

W tym artykule omówimy 7 powodów, dla których raczej nie da Ci to faktycznie bogatej i cennej relacji, a nawet… może kosztować Cię naprawdę dużo.

1. Brak Szacunku – Dlaczego Podrywanie na Pieniądze i Status to Zły Wybór

Podrywanie czy Prostytucja?: Zaczynamy z grubej rury, ale kiedy Ty wykorzystujesz jej atrakcyjność, a ona Twoje pieniądze, to już nie jest uwodzenie, to zwykły handel. Często taniej wyjdzie sponsoring lub skorzystanie z usług luksusowej prostytutki, jeśli to jest Twoim jedynym celem i głównym powodem.

Spłycanie relacji: Tego typu podejście do relacji spłyca i dehumanizuje obie strony. Widziałem, jak wykorzystywanie zarówno mężczyzn, jak i kobiet w słabej sytuacji finansowej, prowadzi do poważnych konsekwencji dla psychiki i poczucia własnej wartości. To także utrudnia budowę zdrowych relacji w przyszłości. Jeśli udowadniasz sam sobie, że kobiety “lecą na pieniądze”, a to jest prosta i szybka metoda podrywania, to taka relacje jest udawaniem.

Traktowanie kobiet jak płytkich istot: Jeżeli próbujesz zaimponować kobietom pieniędzmi, to tak jakbyś uważał je za płytkie. To jest oznaka braku szacunku. Kobiety, które mogłyby być Tobą zainteresowane ze względu na Twoją osobowość, zostaną skutecznie odepchnięte. Naprawdę, nie ma nic mniej atrakcyjnego niż mężczyzna popisujący się i próbujący zaimponować kobiecie. A jeśli jest to już próba imponowania statusem lub pieniędzmi, to jest naprawdę żenujące i odpychające. Co innego, jeśli po prostu między wierszami widać, że osiągnąłeś samodzielnie w życiu sukces.

Brak szacunku do samego siebie: Uwodzenie na podstawie pieniędzy lub statusu pokazuje, że nie masz nic więcej do zaoferowania. To jest brak szacunku do samego siebie. Już pomijając, że wtedy wydajesz się mieć tylko tę jedną cechę, to pokazujesz brak specjalnych wymagań odnośnie tego, za co chcesz być ceniony.

2. Obniżanie Własnej Wartości – Kolejny Powód, Dlaczego Podryw na Pieniądze to Zła Droga

Słabe Dowartościowanie: Jeśli wykorzystujesz pieniądze lub status do dowartościowania się, to jest to słaba strategia. Są lepsze, bardziej autentyczne sposoby na to, jak np. rozwijanie swojej osobowości, pasji czy umiejętności. Podrywając kobietę na pieniądze sam sobie dostarczasz dowodów, że to jedyna rzecz, która kobiety może w Tobie pociągać.

Złudzenie relacji: To jest wręcz okłamywanie samego siebie. Mogą Ci się wydawać, że jesteś dobry w uwodzeniu, że to jakaś relacja, ale prawda jest taka, że nic naprawdę głębszego nie będzie. Podskórnie będziesz to czuł, a Twoje prawdziwe potrzeby będą stłamszone.

Spadek Twojej wartości: Twoja wartość w jej oczach też spada. Jeżeli używasz pieniędzy jako narzędzia podrywu, to sugeruje, że nie masz nic innego do zaoferowania. Spłycasz samego siebie i pokazujesz samemu sobie, że wcale nie jesteś wartościowy i atrakcyjny jako mężczyzna. Kobiecie zaś pokazujesz brak poczucia własnej wartości i merkantylne podejście i percepcję kobiet jako przedmiotów, które można kupić lub wynająć.

Etykieta Frajera: Kobieta, która nie leci na pieniądze, dojdzie do wniosku, że jesteś żałosnym frajerem, który inaczej nie potrafi zwrócić na siebie uwagi. Warto pamiętać, że autentyczność jest atrakcyjna, a nie wymachiwanie pieniędzmi. To zupełnie tak, jakbyś próbował poderwać ją na muskuły albo samochód. W pierwszym przypadku może zdecyduje się na taką przygodę, a w drugim zaś będziesz przydatny do powożenia się i zrobienia fajnych selfików. I tyle… Pomyśl, że normalna kobieta w takiej sytuacji poczuje, że chcesz ją kupić i jej zaimponować.

3. Psychologiczne Konsekwencje Podrywu na Pieniądze

Zakorzenianie Destrukcyjnych Przekonań: Kiedy podrywasz na pieniądze, utrwalasz w sobie przekonanie, że jako mężczyzna nie możesz być pożądanym za to, jaki jesteś i musisz “kupować” udawaną uwagę. Pomyśl też o tym jak utrwalasz w sobie przekonanie, że nie jesteś w stanie normalnie przyciągnąć kobiety. Jak tworzysz w swojej głowie obraz kobiet i relacji? Te doświadczenia utrudnią Ci stworzenie poważnej relacji na innym gruncie w przyszłości. Nie przymierzając, ale miałem wielu kursantów, u których problemy pogłębiło korzystanie z usług prostytutek.

Typ Osoby, Którą Przyciągasz: Zastanów się jaką osobę przyciągniesz? Jaki będzie jej charakter, wartości i psychika? Czy to jest typ osoby, z którą naprawdę chciałbyś budować relację? Jakie będzie miała priorytety i charakter? Co będzie dla niej ważne? Jak będzie Wasza relacja wyglądała? Czy to uczyni Cię lepszym i mądrzejszym człowiekiem?

Ryzyko Zdrady: Kobieta, którą przyciągniesz na pieniądze, prawdopodobnie będzie Cię zdradzać, szukając prawdziwej miłości lub bogatszego partnera. Ty w tej sytuacji zostaniesz tylko “dojną krową”. Taka prawda, stąd też często biorą się te historie o “złych kobietach”. Co gorsza, może być tak, że ona naprawdę nie będzie Cię kochać, a będzie z Tobą tylko dlatego, że nie potrafi zrezygnować ze swojego stylu życia albo zostanie ze względu na dzieci.

Krótkotrwała Satysfakcja vs Prawdziwe Szczęście: Pomyśl czy podrywanie na pieniądze da Ci prawdziwe szczęście i poczucie bliskości, czy jedynie chwilową satysfakcję i podbicie ego. Fajnie jest uprawiać seks z atrakcyjnym ciałem, ale czy nie chciałbyś, żeby kobieta patrzyła na Ciebie z fascynacją, myślała o Tobie i chciała Ciebie słuchać? Czy nie chciałbyś, żeby była Twoim najlepszym przyjacielem i rozumiała Ciebie, czy tylko zależy Ci na ulżeniu sobie i pochwaleniu się przed kolegami?

Atrakcyjność Materialna, Nie Osobista: Jeśli podrywasz na status lub pieniądze, to nie Ty jesteś atrakcyjny dla kobiety, ale to, co posiadasz. Jeśli ktoś przyjdzie do Ciebie na przyjęcie tylko dlatego, że będą tam sławne osoby, to nie przyjdą tam dla Ciebie. Ona chce Twoich pieniędzy lub potraktować Cię jako odskocznię w karierze. Będziesz potraktowany jako narzędzie.

Zakłamanie Miłości: Co gorsza, możesz uwierzyć, że to miłość, ale w końcu prawda wyjdzie na jaw, że to była wyrachowana relacja. Takie doświadczenia potrafią złamać i zniszczyć kompletnie mężczyznę. A może być tak, że naprawdę uwierzysz, że ona Cię ceni i kocha. Jest wiele kobiet, które potrafią to świetnie udawać tak samo, jak wśród mężczyzn.

Relacja Kontraktowa: Taka relacja będzie oparta na kontraktowym podejściu, pełnym manipulacji z obu stron. Zamiast autentycznej bliskości i porozumienia, będą dominować próby wykorzystania drugiej osoby. Oczywiste, że w relacjach się dzielimy i dajemy sobie nawzajem, to oczywiste, że mężczyzna ogarnięty życiowo to podstawa, ale czy chcesz, żeby Twoja żona traktowała Cię tylko jako zasób i narzędzie?

4. Podryw na Pieniądze jako Krótkoterminowa i Słaba Strategia

Utrata Pieniędzy i Statusu: Jeżeli stracisz pieniądze lub status, stracisz również kobietę. Twoja wartość dla niej jest ściśle związana z tym, co posiadasz, a nie tym, kim jesteś. Będzie Ci się gorzej wiodło, to bez skrupułów zostaniesz porzucony przez taką wyrachowaną kobietę. Myślisz, że będziesz mógł liczyć na wsparcie? Absolutnie nie!

Zastąpienie przez Kogoś “Lepszego”: Gdy pojawi się ktoś, kto ma więcej pieniędzy lub jest bardziej znany, ryzykujesz utratę swojej partnerki. Twoja wartość dla niej jest warunkowa i zależna od porównania z innymi mężczyznami. Nie będziesz dość fajny, to zostaniesz zastąpiony przez kogoś lepszego. Jeśli kupujesz kobietę, to może się trafić lepszy kupiec.

Poniżanie Siebie: Jest coś poniżającego w przekonaniu, że możesz przyciągnąć kobietę tylko za pomocą pieniędzy. Zamiast szanować i cenić swoją osobowość, talenty, czy umiejętności, skupiasz się na materialnym aspekcie. Sam obniżasz swoje poczucie własnej wartości i zniżasz się w oczach kobiety wyłącznie do roli potencjalnego sponsora.

Relacja Doraźna: Podryw na pieniądze prowadzi do krótkoterminowych, doraźnych relacji. Kiedy pojawi się lepsza okazja, kobieta, którą “podrywasz” na pieniądze, prawdopodobnie zdecyduje się na nią. Liczenie więc, że to będzie długotrwała relacja i do tego oparta na szczerej sympatii to naiwność.

Pieniądze To Dodatek, Nie Podstawa: Pieniądze pomagają planować wspólną przyszłość i świadczą o Twojej zaradności, ale to powinien być dodatek, a nie podstawa relacji. Kobietę, z która chcesz się związać, powinny pociągać takie rzeczy jak Twój charakter, sposób bycia, to jakim jesteś mężczyzną, a nie wyłącznie aspekt finansowy. Pieniądze mogą ułatwić wspólne planowanie przyszłości, ale nie zastąpią prawdziwego uczucia.

Nauka Kompetencji Społecznych: Taniej, szybciej i skuteczniej będzie nauczyć się kompetencji społecznych i budować autentyczne, głębokie relacje z kobietami. To inwestycja, która przynosi korzyści na wiele różnych płaszczyznach życia, nie tylko w sferze romantycznej. Może Ci się wydawać, że podrywanie na pieniądze jest doskonałym pomysłem, bo zamachasz materialistce przed nosem plikiem banknotów. Ale to oznacza, że za każdym razem będziesz musiał fundować drogie randki, alkohol i wakacje, a także biegać za nią i starać się. Jeśli natomiast

5. Słabe Fundamenty dla Relacji – Dlaczego Podrywanie na Pieniądze i Status to Zła Droga

Fałszywość i udawanie: Podrywanie na pieniądze lub status społeczny to jak posiadanie przyjaciół tylko dlatego, że jesteś bogaty lub sławny. W efekcie, relacja jest oparta na fałszywości, a bliskość jest tylko udawana. Oszukujesz wtedy przede wszystkim samego siebie. Jest duża różnica między kobietą, która przytula się do Ciebie, bo Ciebie kocha i jesteś najważniejszym człowiekiem w jej życiu, a sytuacją, a której robi to tylko po to, abyś kupił jej nowe buty. Tak samo, jeśli postrzega Cię przez pryzmat sławy czy wizerunku scenicznego, będzie chciała się z Tobą przespać w związku z Twoją sławą, będzie spała z Twoją personą sceniczną, a nie tym, kim naprawdę jesteś.

Brak prawdziwego wsparcia: W takiej relacji nie masz prawdziwego wsparcia. Trudno liczyć na autentyczne poczucie bezpieczeństwa i zaufanie, kiedy podstawą związku są materialne korzyści. Poniekąd jesteś jej pracownikiem i masz zaspakajać jej potrzeby jeśli chcesz, żeby relacja dalej trwała. Zamiast wsparcia w trudnych chwilach usłyszysz, żebyś się nie mazgaił, tylko zabrał do roboty, bo ona nie ma na kosmetyki.

Niezrozumienie i brak szacunku: W relacji opartej na pieniądzach czy statusie, nie możesz liczyć na prawdziwe zrozumienie i szacunek. Twoja partnerka nie jest z Tobą dla Ciebie, ale dla tego, co możesz jej zaoferować finansowo. Nawet nie co możesz zaoferować pod kątem charakteru czy osobowości, ale pod kątem właśnie pieniędzy. Za co więc ma Ciebie szanować? Czy ważne dla niej jest to kim jesteś, jakie masz myśli i życie? Nie. Wybrała Cię z pobudek merkantylnych i tak właśnie będzie wyglądało Wasze życie.

Zależność od jednego czynnika: Takie relacje są zależne od jednego, prozaicznego czynnika. Co się stanie, gdy ten czynnik zniknie? Czy związek przetrwa? O ile o związku mówić w ogóle można. Budowanie relacji na jedna czynniku to bardzo słaba strategia. Czy chciałbyś mieć takiego przyjaciela, który się z Tobą spotyka tylko dlatego, że ma z kim pić? Czy taki człowiek dbałby o Ciebie? Jak myślisz, czy kilka lat po ślubie ona Cię nie zostawi, żeby walczyć o połowę majątku i żyć dalej jak pączek w maśle, po swojemu?

Fałszywe oczekiwania: Jeśli liczyłeś, że po przyciągnięciu kogoś pieniędzmi lub statusem, ta osoba nagle zakocha się w Twojej osobowości, to jest to nierealistyczne oczekiwanie. Prawdziwe uczucia nie są wynikiem materialnych korzyści. One wynikają z tego, że lubimy interakcje z drugą osobą, rozmowę, spędzanie czasu. To sprawia, że pokochujemy drugą osobę.

Wizja zamiast rzeczywistości: Podrywanie na status oznacza, że partnerka jest zainteresowana Twoją sceniczną personą, a nie tym, kim naprawdę jesteś. To relacja z wizerunkiem, nie z człowiekiem. Jak już mówiłem, będzie chciała przespać się ze swoim wyobrażeniem tego, kim jesteś. Dlatego tak często aktorzy wiążą się z innymi aktorami, a nie zwyczajnymi ludźmi. Po prostu Angelinę Jolie czy Monicę Belluci będą postrzegać jako sławne aktorki, a nie po prostu Andzię i Monię. 😉

Brak wspólnych wartości i porozumienia: Prawdziwe relacje powinny być budowane na wspólnych wartościach, porozumieniu i autentycznym zainteresowaniu. Podrywanie na pieniądze lub status to brak tych ważnych elementów. W efekcie, taka relacja nie przyniesie prawdziwego szczęścia i spełnienia. Nie dość, że nie będziesz miał z kim porozmawiać, to jeszcze kobieta nie będzie Cię w ogóle rozumiała.

6. Finansowa Strata – Skutek Podrywania na Pieniądze i Status

Bycie “frajerem do okradania”: Jeśli zdecydujesz się na uwodzenie poprzez swoje finanse lub status, musisz liczyć się z tym, że prawdopodobnie zostaniesz wielokrotnie naciągnięty. Wielu kobiet będzie widziało w Tobie jedynie źródło korzyści materialnych, a nie prawdziwego partnera. Nie daj się ustawić w takiej pozycji “frajera”! Rozwiń swoje umiejętności i kompetencje, aby zdobyć prawdziwą uwagę i zainteresowanie. Inaczej będziesz usłużnie sponsorował licząc, że dziewczyna się odwzajemni.

Strata majątku: Skoro podrywanie opiera się na pieniądzach, jest prawdopodobne, że będziesz wydawał naprawdę dużo. A jeśli nie uda Ci się postawić granic, możesz nawet stracić cały majątek. To nie jest warte ryzyka, zarówno z punktu widzenia Twojego dobrobytu finansowego, jak i emocjonalnego. Serio, wielu mężczyzn traci w taki sposób majątek życia, ponieważ nie tylko dają się naciągać, ale taka kobieta odwraca jego uwagę od tego, co sprawiło, że się dorobił.

Brak prawdziwej uwagi i szacunku: Kobiecie, która jest zainteresowana przede wszystkim korzyściami materialnymi, nie zależy na tym, aby Ci coś dać. Tak po prawdzie, musisz zapłacić za każdy gest uwagi czy seks. W takiej relacji, jesteś dla niej niewiele więcej wart niż klient dla prostytutki. Czy na pewno chcesz być w takiej sytuacji? Czy na pewno chcesz być w sytuacji, gdy kobieta będzie wymuszać na Tobie humorami zakupy czy sponsoring?

7. Utrata Szans – Co Cię Ominie, Jeśli Wybierzesz Podrywanie na Pieniądze i Status

Brak prawdziwej miłości i bliskości: Jeśli związek opiera się na materialnych korzyściach, ominie Cię prawdziwe doświadczenie miłości, bliskości, intymności i szacunku. Te wartości są fundamentem zdrowych, satysfakcjonujących relacji. To jest coś, co jest nam, ludziom, naprawdę potrzebne. Potrzebujemy czuć się nie tylko atrakcyjnymi, ale po prostu bliskość fizyczna jest potrzebna dla zdrowia psychicznego.

Zaufanie i emocjonalna intymność: Wybierając podryw na pieniądze lub status, nie doświadczysz prawdziwego zaufania i emocjonalnej zażyłości. Te elementy są kluczowe dla poczucia bezpieczeństwa i głębi relacji. Jeśli nie będziesz czuł, że możesz jej zaufać, jak możecie budować wspólne życie? Jak możesz planować cokolwiek z kobietą, która jest dla Ciebie nieprzenikniona, ma tajemnice i nie możecie być przed sobą zupełnie nago, w sensie psychologicznym i emocjonalnym?

Namiętny seks: Seks oparty na miłości, bliskości i wzajemnym szacunku jest czymś zupełnie innym niż seks oparty na materialnych korzyściach. Wybierając podrywanie na pieniądze, ominie Cię prawdziwie namiętny seks. Możesz mieć seks o charakterze wyuzdanym, ale ona nie będzie Cię naprawdę pragnąć. Będzie tak samo jak dobra prostytutka, udawać i grać zainteresowanie oraz przyjemność.

Rozwój osobisty: Zdrowe relacje dają nam szansę na rozwój, wyzwania i wzrost intelektualny. Jeżeli wybierasz podrywanie na status lub pieniądze, ominie Cię ta szansa. Kobiety nie będą stanowiły dla Ciebie intelektualnego wyzwania, nie podniesiesz swoich kompetencji międzyludzkich.

Nauka bycia lepszym w relacjach: Uwodzenie na podstawie majątku i statusu nie nauczy Cię jak być lepszym w relacjach. Wręcz przeciwnie, możesz nabyć niewłaściwe postawy i zachowania. Nie będziesz dostawał feedbacku czy to, co robisz, działa, czy nie. Czy to co mówisz się podoba. Nie. Będziesz dostawał reakcje pozytywne wyłącznie dlatego, że pomachasz np. drogim alkoholem w klubie. Jak masz w ten sposób nauczyć się czegokolwiek?

Brak bezwarunkowej miłości: Jeśli związek opiera się na materialnych korzyściach, nie doświadczysz prawdziwej, bezwarunkowej miłości. Czy nie jest to właśnie to, czego w gruncie rzeczy szukamy w związkach? Być kochanym, szanowanym i akceptowanym, nawet mimo naszych wad, wiedząc, że druga osoba pragnie nas, takich jakimi po prostu jesteśmy?

Podsumowując…

Podrywanie na pieniądze to krótkowzroczna strategia, która może przynieść więcej szkody niż pożytku. Zamiast tego, powinieneś skupić się na budowaniu prawdziwych, głębokich relacji opartych na szacunku, zaufaniu i autentycznym zainteresowaniu drugą osobą.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszam Cię do Akademii Flirtu. Dostaniesz ode mnie dostęp do 3 bezpłatnych dni, podczas których zrozumiesz jak w jaki sposób powstają relacje damsko-męskie i jakie błędy popełniałeś, a także szereg cennych wskazówek. Konto możesz zarejestrować bezpłatnie. Po prostu kliknij tutaj i przejdź do Akademii Flirtu, aby się zarejestrować!

A jeśli chcesz uczyć się ode mnie bezpośrednio, w realu, to skorzystaj z mojego indywidualnego szkolenia uwodzenia. Podejdę do Ciebie indywidualnie i pomogę Ci rozwinąć Twoje kompetencje. Żeby się dowiedzieć więcej przejdź na stronę, gdzie opisuję szkolenie indywidualne z podrywania, poczytaj i wypełnij formularz. Możesz też przejść na stronę z danymi kontaktowymi i tam się ze mną skontaktować pod tym linkiem.

Czy jesteś gotowy nauczyć się prawdziwego budowania relacji i zdrowych związków? Jeżeli tak, to czekam na Twój kontakt! 🙂

Trener flirtu i relacji od 2006 roku. Zaczynał od pracy nad sobą, przełamania swojej chorobliwej nieśmiałości i braku pewności siebie. Przeszkolił ponad 3.000 osób i dzisiaj pomaga osobom takim jak Ty stać się bardziej pewnymi siebie, towarzyskim i atrakcyjnymi. Stworzył 10+ kursów, które stały się bestsellerami, a także organizował największą w kraju konferencję na temat relacji. Zapraszany jako ekspert do m.in. TVP, TVN, RMF FM czy też Faktu, Polskiego Radia i Superekspresu. Prywatnie uprawia sztuki walki i żegluje.

2 komentarze

 1. Bogusław 1 rok temu

  Maćku, Jak zwykle, jesteś the BEST !!!. Pozdrawiam Cię i Życzę Samych SUKCESÓW !!!

  • Autor
   Maciej Moroz 1 rok temu

   Dziękuję bardzo, Bogusiu! 🙂 Pozdrawiam i wszystkiego dobrego! 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.